Rolety harmonijkowe – idealne osłony okienne do każdego wnętrza

Rolety harmonijkowe pojawiły się na rynku z początkiem lat 80 XX wieku. Tego rodzaju osłony łączą w sobie funkcjonalność rolet tradycyjnych z innowacyjną technologią. Ze względu na swój atrakcyjny design i nietypowe kształty, szybko zyskały sporą popularność. Modele te sprawdzą się we wszystkich przestrzeniach i mają wiele zalet. Sprawdź, dlaczego warto po nie sięgnąć!

Rolety plisowane- najważniejsze atuty

Plisy okienne to świetne rozwiązanie, które zapewnia nam skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ich charakterystyczną cechą, odróżniającą je od innych przesłon okiennych jest możliwość osłaniania dowolnej części okna, jak i jego całości. Poprzez możliwość dostosowania stopnia zaciemnienia, produkty te przyczyniają się do zachowania optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Ponadto chronią przed spojrzeniem sąsiadów i przechodniów. Ich bezsprzecznym atutem jest uniwersalność. Rolety plisowane pasują do każdego pomieszczenia, będąc idealnym dopełnieniem aranżacji. Tego rodzaju osłony sprawdzą się nawet w niewielkich wnętrzach. Nie przytłaczają przestrzeni i zapewniają jej pożądaną przestronność. Dzięki nim wnętrze sprawia wrażenie lekkiego. Warto dodać, że plisy są łatwe w manipulacji. Nie ograniczają w żaden sposób ruchomości okna, w przeciwieństwie do rolet w kasecie. Jakie jeszcze zalety mają rolety harmonijkowe?

  • prosty i szybki montaż- rolety te można z łatwością zamontować na wkręty, jak i na haczyk,
  • możliwość zastosowania na oknach dachowych- plisy sprawdzą się do zamontowania również na oknach połaciowych. Ich budowa daje możliwość dowolnej manipulacji światłem, bez wchodzenia na krzesło czy drabinę. Rolety plisowane idealnie przylegają do powierzchni okna dachowego, gwarantując estetyczny wygląd,
  • bezpieczeństwo- plisy okienne mogą pojawiać się także w pokojach dziecięcych. Nie posiadają łańcuszków i sznurków, stąd są bezpieczne także w pokojach małych dzieci,
  • łatwe czyszczenie- rolety wystarczy zdjąć i uprać ręcznie. Do czyszczenia materiału przyda się chłodna woda i delikatny detergent. Osłony okienne najlepiej prać raz na 2-3 lata, ponadto warto je regularnie odkurzać.

Rolety harmonijkowe, czyli uniwersalne osłony do każdego wnętrza

Tego typu osłony okienne składają się góra-dół, tworząc niewielką harmonijkę. Dzięki temu znajdują one wszechstronne zastosowanie i pasują właściwie na każdym rodzaju okna. Rolety te pojawiają się w domach, mieszkaniach, biurach, instytucjach publicznych. Warto wspomnieć, że dostępne są w wielu tkaninach i kolorach. Plisy wpisują się w liczne style aranżacyjne. Z łatwością dostosujemy ich odcień do kolorystyki panującej we wnętrzu.

Jak widać, tego rodzaju produkty posiadają mnóstwo zalet. Bez wątpienia warto w nie zainwestować, jeśli poszukujemy nowatorskich i niebanalnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *